Dekota Foreks Fotoblok Uygulamaları

Dekota ve fotoblok reklamcılık alanında en sık kullanılan, her bütçeye uygun, işlemesi, folyo sıvaması oldukça kolay olan malzemelerdir. Dekota ve fotoblok birbiriyle aynı şeymiş gözükse de aslında tamamen farklı özelliklere sahip ürünlerdir. Dekota aynı zamanda foreks olarak da bilinmektedir. Fotoblok ise kartona benzeyen ama daha kalın olan köpük benzeri bir üründür. Daha çok mağazalarda veya fuar, gösteri merkezi gibi yerlerde fotoblok ayağıyla birlikte sıklıkla kullanılmaktadır. İki malzeme de dekota foreks fotoblok uygulamaları olarak  Ankara’da bulunan firmamızda reklamcılık alanında çokça kullanılmaktadır.

Dekota Baskı

 Dekota baskı ve foreks baskı aynı anlama gelmektedir. Dekota baskı daha çok arkası yapışkanlı folyoya yapılan baskının çeşitli kalınlıklardaki dekota üzerine sıvama diye tabir edilen yöntemle kaplanmasıdır. Dekotanın 3mm 5mm 10mm 15 ve 20 mm gibi sık kullanılan farklı kalınlıkları mevcuttur.

Fotoblok Baskı

Sıvama yöntemiyle dijtal baskı yapılan folyo malzemesinin fotobloğa kaplanmasıyla fotoblok baskı işlemi yapılmaktadır. Sıklıkla fotoblok ayağı ile ürün tanıtım stantlarında ve mağaza girişlerinde ayaklı fotoblok olarak kullanılmaktadır.

Foreks ile Fotoblok Farkları

Foreks yani dekota fotoblok malzemesine göre daha sert ve daha dayanıklıdır. Ayrıca suya karşi direnci de oldukça yüksektir. Bu özelliği de foreksi dış mekanlarda daha kullanışlı bir reklam malzemesi yapıyor. Fotoblok ise oldukça hafif bir malzeme olması sebebiyle iç mekanlarda sıkça kullanılmaktadır. Her iki malzemenin farklı özellikleri olduğu kadar benzer özellikleri de bulunmaktadır. Fotobloğunda foreks gibi farklı kalınlıkları mevcuttur. Ankara’da dekota foreks fotoblok uygulamaları yapan reklam firmaları.

Ankara Foreks Baskı, Fotoblok Baskı Ankara, Dekota Baskı, Ayaklı Fotoblok, Ankara Reklam Firmaları, Dekota Harf Kesim

Dekota, Foreks & Fotoblok Uygulamaları İçin Hemen Fiyat Al